Dacom Iqua G40 ANC
Aké sú naše slúchadlá? Recenzia majiteľa hudobnej agentúry

Nájsť v dnešnej dobe na internete ponuku e-shopov s tovarom, akými sú Bluetooth slúchadlá nie je vôbec náročné.
Ak však hľadáte slúchadlá, ktoré by spĺňali vaše potreby a preferencie, takmer vždy musíme rátať s istou mierou kompromisu. Bezdrôtové bluetooth slúchadlá poznáme v rôznych prevedeniach.
Niektorí poslucháči preferujú slúchadlá so zvukovým prejavom, kedy kladú dôraz na extra zosilnené basové frekvencie, zatiaľ čo iní sa väčšinou zaujímajú o naoko sekundárnu pridanú funkciu, akou je napríklad handsfree.
Výsledkom týchto rôznorodých preferencií používateľov je skutočnosť, že sa pre rôznych ľudí vyrábajú rôzne slúchadlá, rôznej kvality, rôzneho spracovania a prídavných funkcií.

Slúchadlá DACOM IQUA-GH40 ANC

Aj keď ste o nich asi ešte nikdy nepočuli, táto značka pochádza z Fínska. Tieto Bluetooth slúchadlá vyzerajú elegantne a disponujú množstvom užitočných  funkcií.

Na začiatok je preto potrebné zdôrazniť, že máme pred sebou síce Bluetooth slúchadlá, ale s remienkom, ktorý ich spája (NECKBAND). Toto riešenie alebo spracovanie môžeme vnímať ako elegantné, ale nájdu sa možno aj takí, ktorí toto riešenie vnímajú ako nevýhodu.

Toto netradičné riešenie umožnilo vývojárom využiť väčšie rozmery slúchadiel na vloženie väčšej batérie, zvukového čipu a vstavaného mikrofónu. Takisto používateľské rozhranie je priateľskejšie, pretože je zrazu na všetko čo si viac miesta, nakoľko sa všetko potrebné nemusí vtláčať do maličkého priestoru.
Naopak tento priestor je možné využiť iným cenným spôsobom, napríklad pridaním vibračnej funkcie.

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá

Čo sa týka nevýhod, DACOM IQUA-GH40 ANC sú trochu objemnejšie ako bežné  bezdrôtové slúchadlá. Využívajú hybridný dizajn s káblovým a bezdrôtovým pripojením, ktorý môže istú časť nadšencov polarizovať. Ale toto je skoro koniec zoznamu nevýhod. Ak ste však ochotní vysporiadať sa s veľkosťou a neprekáža vám hybridné riešenie: kábel + Bluetooth, existuje niekoľko dobrých dôvodov, prečo ich vyskúšať.

Váha:

Slúchadlá DACOM IQUA-GH40 ANC vážia cca 58-gramov, čo je asi toľko ako bežný väčší obal na váš mobilný telefón. To z nich robí pomerne ľahké slúchadlá. Ale zároveň sú stále o niečo ťažšie ako štandardné bezdrôtové slúchadlá.

Ovládanie:

Samotné ovládanie slúchadiel a užívateľské rozhranie je veľmi intuitívne a logické. Väčšinu gombíkov nájdeme na ľavej strane. Nachádzajú sa tu tri pogumované  tlačidlá.
Prvým z nich je všeobecné multifunkčné tlačidlo MFB (multi function button), umožňuje vám  zapínať/vypínať slúchadlá, prijímať hovory alebo volanie na posledné telefónne číslo/hovor.
Nasledujúce dve tlačidlá sú tlačidlá hlasitosti +/-,  ktoré vám umožňujú zvyšovať alebo znižovať hlasitosť alebo skok na predošlú či  nasledujúcu skladbu.

Vibračné upozornenie na hovor:

Samotná konštrukcia slúchadiel v sebe ukrýva vibračnú odozvu, ktorá vás upozorní na prichádzajúci hovor. K tomu faktu prispieva aj skutočnosť, že slúchadlá máte zavesené priamo na vašom krku.

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá

Pohodlie:

Samotné bezdrôtové bluetooth slúchadlá majú veľmi výrazný ergonomický tvar. Je  potrebné zvoliť správnu veľkosť silikónových ušných nadstavcov. Máte na výber niekoľkých veľkostí. Samotný silikónový štupeľ má textúru podobnú ľudskej pokožke k dosiahnutiu čo najvyššieho komfortu.

Ďalšou skutočnosťou, ​​ktorú treba vziať do úvahy, je spôsob, akým sa remienok slúchadiel opiera o krk.
Vďaka zosilnenej vrstve proteínovej kože sú tieto slúchadlá značne ohybné a flexibilné a dobre sa prispôsobia kontúram vášho tela (krku).
Toto technické riešenie umožňuje slúchadlám, aby boli počas transportu odolné voči prípadnému poškodeniu.
Trochu ohýbania ich len tak ľahko nepoškodí, hoci nie sú technicky skladacie.

1 Comment

  • Anna

    ,
    14. mája 2021 @ 20:57

    Všetko sa aj tak robí v Čine.
    Mňa milo prekvapilo balenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X